Heropolitański Stanisław
- urodzony w 1956 roku w Szczecinie. Lektor telewizyjny, prezenter, dziennikarz. Pracował dla TVP3 Szczecin i telewizji prywatnych Gryf, Pomerania oraz Alfa. Można go było usłyszeć na kasetach wideo oraz w wielu serialach.
Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.
- urodzony w 1956 roku w Szczecinie. Lektor telewizyjny, prezenter, dziennikarz. Pracował dla TVP3 Szczecin i telewizji prywatnych Gryf, Pomerania oraz Alfa. Można go było usłyszeć na kasetach wideo oraz w wielu serialach.
Stanisław Heropolitański - lektor telewizyjny i radiowy szczególnie rozpoznawalny w latach 90. Studiował filologię polską (WSP Szczecin) i dziennikarstwo (Uniwersytet Warszawski). Karierę w mediach rozpoczął od pracy w Radiu Szczecin. W Telewizji Szczecin pracował 17 lat (lektor, prezenter, dziennikarz). Zaczynał od lektorowania pod materiały filmowe do Kroniki Pomorza Zachodniego. Później prowadził ten regionalny program informacyjny.
Można go było usłyszeć na kasetach wideo oraz w wielu serialach i programach regionalnych, a także na antenie ogólnopolskiej (m.in. Wybory Miss Universum, Noc z gwiazdami, magazyn Morze). Od 1990 roku bliski współpracownik Telewizji Alfa, dla której czytał do filmów promocyjnych i dokumentalnych o regionie zachodniopomorskim (emitowanych również w TVP). Znany i ceniony jako lektor wersji polskiej brytyjskiego serialu komediowego "Co ludzie powiedzą?". Był stałym współpracownikiem szczecińskiego dystrybutora Baltic Film (filmy na kasetach VHS). Czytuje audiobooki (m.in. „Krzyżacy” i twórczość pisarzy regionalnych).
Na pytanie serwisu internetowego Knight Rider - "Czy można Pana obecnie gdzieś usłyszeć?" - odpowiedział: "/.../ Ten rodzaj działalności w Szczecinie (niegdyś potężnym ośrodku udźwiękowień) właściwie nie istnieje, a ponieważ nie odpowiada mi pielgrzymowanie za chlebem, usłyszenie mnie staje się rarytasem. Swojego czasu krążyła po Szczecinie anegdota, że słychać mnie nawet po otwarciu drzwi lodówki. Czytam produkcje nieznane w skali ogólnopolskiej. Serial, o którym Pan wspomina to prawdopodobnie zakupione od ośrodka TVP Szczecin a wyprodukowane przez prywatnego producenta Alfa filmiki turystyczno-krajoznawcze. Nie śledzę jednak, gdzie latają. Można też trafić na moją produkcję dla szkół jazdy na zlecenie firmy Winfor, no i książkę dla leniwych - „Krzyżacy”. W necie krążą odcinki „Co ludzie powiedzą?” w szczecińskiej wersji".
(źródło: TVP3 Szczecin, Wikipedia, EraVHS, Knight Rider, materiały własne)
Brak komentarzy