Motylski Maciej
- urodzony 15 grudnia 1991 roku. Lektor filmowy, telewizyjny, audiobookowy i reklamowy. Nagrywa m.in. dla Netflixa, National Geographic, HBO MAX i Audioteki. - Dobrze mieć swój świat i robić to, w czym jest się dobrym - deklaruje.
Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.
- urodzony 15 grudnia 1991 roku. Lektor filmowy, telewizyjny, audiobookowy i reklamowy. Nagrywa m.in. dla Netflixa, National Geographic, HBO MAX i Audioteki. - Dobrze mieć swój świat i robić to, w czym jest się dobrym - deklaruje.
Maciej Motylski jest w branży od 2019 roku. Wszechstronny lektor młodszego pokolenia nagrywa filmy i seriale dla Netflixa, HBO MAX, Viaplay, Disney+, National Geographic czy Discovery, a także audiobooki i audioseriale (ma ich na koncie ponad 30) dla Empik Go i Audioteki. Z tą ostatnią współpracował w 2021 roku - obok głosów tak znanych, jak Mirosław Zbrojewicz, Adam Ferency, Dariusz Odija, Grzegorz Pawlak czy Marek Ciunel - przy trzeciej części superprodukcji "Odyseja Kosmiczna" Arthura C. Clarke'a.
Inne audiobooki to m.in. Douglas Preston, Lincoln Child "Stare kości", Brian Dumaine "Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy na świecie", Piotr Lagenfeld "Zaszłość" czy Jan Mencwel "Betonoza - jak się niszczy polskie miasta".
Współpracuje również z wydawnictwami; m.in. Skarpa Warszawska, SQN, Agora i Helion. Nagrywa produkcje dla ośrodków kultury (spacer wirtualny po Muzeum Narodowym w Krakowie), kampanie społeczne dla fundacji (m.in. dla ruchu Movember Polska), udziela się w dubbingu gier komputerowych, podcastach (jest głosem Kryminatorium, Mafia.pl) i nagraniach do aplikacji. Zdobywa zaufanie klientów komercyjnych oraz twórców internetowych.
- Maciej ma świetny, wciągający, filmowy głos. [...] Znakomicie się z nim współpracowało przy audioserialu "Sprawa Edmunda Kolanowskiego" - stwierdza pisarz Michał Larek, autor podcastu "Zabójcze opowieści".
Jest jednym z lektorów najczęściej udzielających się non profit w kolejnych produkcjach projektu Nasze Czytanie, realizowanego przez poznańską Fundację Słowo i Kropka. Wziął udział w nagraniu audiobooków "Ania z Zielonego Wzgórza", "Lalka", "Król Maciuś Pierwszy", "Opowieść wigilijna" oraz "Książę i żebrak".
- Poznajesz mnie po kilku latach od momentu, kiedy przeczytałem swój pierwszy film. Przed mikrofonem w studiach nagraniowych spędziłem setki godzin - szlifując swój warsztat lektorski, pracując stale nad dykcją i interpretacją, dyscypliną i własnym stylem czytania - przedstawia się na swojej stronie.
- Dobrze mieć swój safe space, swój świat, w którym można się czuć swobodnie, bezpiecznie i robić to w czym jest się dobrym - deklaruje. - Niektórzy mówią "ma coś z Dorocińskiego"... Czy to dlatego, że czytałem polską wersję "Gambitu Królowej"? Możliwe! - dodaje żartobliwie.
W 2022 roku podczas drugiej edycji konkursu „Best Audio Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać” otrzymał nominację w kategorii Najlepszy audiobook: prawdziwe historie (Justyna Dżbik-Kluge, "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek"). - To dla mnie pierwsza nagroda w tym zawodzie, więc jestem tym bardziej podekscytowany, że takie rzeczy w ogóle się dzieją - wyznał.
Od września 2024 prowadzi we współpracy z radiową Czwórką podcast "Głosówka". - Spotykam się ze znanymi i pięknie brzmiącymi głosami, z ludźmi, którzy o pracy głosem wiedzą wszystko. Pomysł narodził się z czystej chęci opowiedzenia o tej arcyciekawej pracy szerszej publiczności - powiedział nam w dniu premiery podcastu.
(źródło: motylski.com, materiały własne, facebook.com, audioteka.com, youtube.com, empik.com)
Brak komentarzy