Motylski Maciej
- urodzony 15 grudnia 1991 roku. Lektor filmowy, telewizyjny, audiobookowy i reklamowy. Nagrywa m.in. dla Netflixa, National Geographic, HBO MAX i Empik Go. - Dobrze mieć swój świat i robić to, w czym jest się dobrym - deklaruje.
Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.
- urodzony 15 grudnia 1991 roku. Lektor filmowy, telewizyjny, audiobookowy i reklamowy. Nagrywa m.in. dla Netflixa, National Geographic, HBO MAX i Empik Go. - Dobrze mieć swój świat i robić to, w czym jest się dobrym - deklaruje.
Maciej Motylski jest w branży od 2019 roku. Wszechstronny lektor nagrywa filmy i seriale dla Netflixa, HBO MAX, Disney+, National Geographic czy Discovery, a także audiobooki, słuchowiska i audioseriale (ma ich na koncie ponad 100) dla Empik Go, Storytela i Audioteki. Z tą ostatnią współpracował w 2021 roku - obok głosów tak znanych jak Mirosław Zbrojewicz, Adam Ferency, Dariusz Odija, Grzegorz Pawlak czy Marek Ciunel - przy trzeciej części superprodukcji "Odyseja Kosmiczna" Arthura C. Clarke'a.
Inne jego audiobooki to kryminały, fantasy, literatura obyczajowa, poradniki czy biografie (m.in. “Ametyst. Książęca krew” Cezarego Czyżewskiego, autobiografia bohatera serialu “Przyjaciele” Matthew Perrego, “Pić czy nie pić? Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie” Davida Nutta).
Współpracuje również z wydawnictwami; m.in. Skarpa Warszawska, SQN, Agora i Helion. Nagrywa produkcje dla ośrodków kultury (spacer wirtualny po Muzeum Narodowym w Krakowie czy Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu), kampanie społeczne dla fundacji (m.in. dla ruchu Movember Polska), udziela się w dubbingu gier komputerowych, podcastach (jest głosem Kryminatorium, Mafia.pl) i nagraniach do aplikacji. Zdobywa zaufanie klientów komercyjnych oraz twórców internetowych.
- Maciej ma świetny, wciągający, filmowy głos. [...] Znakomicie się z nim współpracowało przy audioserialu "Sprawa Edmunda Kolanowskiego" - stwierdza pisarz Michał Larek, autor podcastu "Zabójcze opowieści".
Udzielał się non profit w kolejnych produkcjach projektu Nasze Czytanie, realizowanego przez poznańską Fundację Słowo i Kropka. Wziął udział w nagraniu audiobooków "Ania z Zielonego Wzgórza", "Lalka", "Król Maciuś Pierwszy", "Opowieść wigilijna" oraz "Książę i żebrak".
- Poznajesz mnie po kilku latach od momentu, kiedy przeczytałem swój pierwszy film. Przed mikrofonem w studiach nagraniowych spędziłem setki godzin - szlifując swój warsztat lektorski, pracując stale nad dykcją i interpretacją, dyscypliną i własnym stylem czytania - przedstawia się na swojej stronie.
- Dobrze mieć swój safe space, swój świat, w którym można się czuć swobodnie, bezpiecznie i robić to w czym jest się dobrym - deklaruje. - Niektórzy mówią "ma coś z Dorocińskiego"... Czy to dlatego, że czytałem polską wersję "Gambitu Królowej"? Możliwe! - dodaje żartobliwie.
W 2022 roku podczas drugiej edycji konkursu „Best Audio Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać” otrzymał nominację w kategorii Najlepszy audiobook: prawdziwe historie (Justyna Dżbik-Kluge, "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek"). - To dla mnie pierwsza nagroda w tym zawodzie, więc jestem tym bardziej podekscytowany, że takie rzeczy w ogóle się dzieją - wyznał.
Od 2023 roku głos offu jednego z flagowych programów telewizji TTV “Zakup w ciemno”.
Od września 2024 prowadzi we współpracy z radiową Czwórką podcast "Głosówka". - Spotykam się ze znanymi i pięknie brzmiącymi głosami, z ludźmi, którzy o pracy głosem wiedzą wszystko. Pomysł narodził się z czystej chęci opowiedzenia o tej arcyciekawej pracy szerszej publiczności - powiedział nam w dniu premiery podcastu.
(źródło: motylski.com, materiały własne, facebook.com, audioteka.com, youtube.com, empik.com)
Brak komentarzy