Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.
Tytuł: Chandler Limited REDD Microphone
Autor: Musictoolz.pl
Źrodło: http://www.musictoolz.pl/redd-microphone-624.html
Data publikacji: 21.11.2016
Informacja dystrybutora.
REDD Microphone powstał w wyniku wyjątkowej umowy pomiędzy Chandler Limited i studiem Abbey Road. To pierwszy od ponad pół wieku mikrofon sygnowany logotypem EMI. Konstrukcja REDD, rozwijana przez lata, stanowi unikalne połączenie historycznych rozwiązań i klasycznych brzmień, pozwalające wprowadzić ideę mikrofonu na całkowicie nowy poziom. To zarazem kontynuacja innowacyjnej polityki EMI, zapoczątkowanej przez Alana Blumeina, twórcę koncepcji dźwięku stereofonicznego, w latach 30. XX wieku.
Choć jednak wizualnie REDD nawiązuje do Złotej Ery Dźwięku, pamiętać należy, że jest to całkowicie oryginalna, wyjątkowa konstrukcja, w żadnym stopniu nie wzorowana na tak często klonowanych mikrofonach U47, U67 czy U87.
REDD jest w pełni analogową konstrukcją, stanowiącą połączenie tradycyjnego mikrofonu pojemnościowego oraz przedwzmacniacza, w postaci pięknego, wykonanego ręcznie, urządzenia. Z perspektywy brzmienia nawiązuje do sygnatury przedwzmacniacza REDD.47 i lampowych konsolet EMI.
Mikrofon REDD.47 posiadający unikalną, ręcznie wykonaną kapsułę o platynowej membranie, wyposażony został również we wbudowany lampowy układ przedwzmacniacza mikrofonowego. Dlatego, choć może być używany z dodatkowym, zewnętrznym przedwzmacniaczem mikrofonowym, wspaniale sprawuje się również bez niego. Unikalna konstrukcja łącząca w sobie te dwa kluczowe dla brzmienia elementy toru sygnałowego pozwoliła, dzięki ich maksymalnemu zbliżeniu, uzyskać większy i pełniejszy sygnał niż w tradycyjnych konstrukcjach mikrofonowych. Skrócenie dystansu pomiędzy układem mikrofonu i przedwzmacniacza zaowocowało również uzyskaniem wyjątkowej, jedwabistej, śpiewnej góry.
W obudowie mikrofonu znajdują się przełączniki pozwalające na regulację poziomu sygnału w zakresie od +4 dB do +33 dB, wybór pomiędzy trybem ’NORM’ a ‘DRIVE’, zapewniającym większe wzmocnienie i ‘punch’ w celu uzyskania większej koloryzacji i nasycenia sygnału, wybór kierunkowości pracy mikrofonu pomiędzy charakterystyką dookólną a nerkową, PAD -10 dB oraz odwrócenie fazy.
Z kolei płynna regulacja poziomu sygnału wyjściowego oraz filtr ‘low contour’ dostępne są na panelu zasilacza.
W skład zestawu wchodzą: mikrofon, zasilacz zewnętrzny, uchwyt elastyczny, kabel Mogami o długości 760 cm oraz sztywny futerał z modelowanego tworzywa i gęstej, formowanej gąbki zabezpieczającej.
Więcej informacji na stronach dystrybutora MusicToolz.pl
Brak komentarzy