Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: "Lodowa Przełęcz" | making of
Autor: Audioteka
Źródło: https://youtu.be/WMZ49ZgNXH8
Data publikacji: 10.11.2020

Fabularyzowany audioserial przybliża wydarzenia z sierpnia 1925 roku. "W trakcie przeprawy przez Lodową Przełęcz zmarło trzech mężczyzn – Kazimierz Kasznica, jego syn Wacław oraz towarzyszący im młody student i taternik Ryszard Wasserberger. Jedyną ocalałą z tragedii była Waleria Kasznicowa, żona Kazimierza.

W trakcie śledztwa pojawiały się różne poszlaki, a międzywojenna prasa licytowała się na teorie spiskowe. Czy powodem śmierci mężczyzn było wycieńczenie fizyczne, morderstwo, za które odpowiada Kasznicowa, a może śmierć trzech osób była efektem zjawisk paranormalnych, w które gorąco wierzono w tamtym czasie?" - przypomina portal streamtome.pl.

– Naturalne, prawdziwe przestrzenie żyją i oddychają, dlatego zależało nam, aby w nich być i aby aktorzy nie tylko mówili do siebie, ale także wykonywali wobec siebie gesty, ponieważ każdy gest, każdy ruch generuje dźwięk, tak bardzo dla nas cenny – mówi odpowiedzialny za sound design Maciej Wirmański.

– Jest to niezwykła historia, realizowana w samym sercu zdarzeń. Mimo iż jest fabularyzowana, nagrania w terenie dodają produkcji autentyczności i przybliżają słuchaczom atmosferę tamtych dni. Współpraca z Teatrem Witkacego w Zakopanem ma dla nas szczególne znaczenie: to otwarcie się na nowy zespół artystyczny i pracę w zupełnie nowym dla nas miejscu – dodaje Paulina Drzastwa, szefowa produkcji Audioteki.

O powstawaniu “Lodowej Przełęczy” nakręcono making of.

 

Udział wzięli aktorzy z zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – usłyszymy Adriannę Jerzmanowską, Krzysztofa Najbora, Emilię Nagórkę, Dominika Piejko, Kamila Jońskiego i Krzysztofa Wnuka.
Całość została nagrana w prawdziwych lokacjach i plenerach: w pracowni Teodora Axentowicza, Chałupie Sabały, Wąwozie Kraków, a nawet na Kasprowym Wierchu.

(źródło: audioteka, streamtome.pl, f5.pl)

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama