Mirella Rogoza-Biel pierwszą rolę w lubelskim Teatrze H. Ch. Andersena zagrała w 2006 roku, wcielając się w Śmierć w spektaklu „Wicek Warszawiak” reżyserowanym przez W. Fełenczaka.
Była wielokrotnie wyróżniana za pracę artystyczną. Otrzymała między innymi nagrodę dla najlepszej aktorki z Dolnego Śląska podczas XXXV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (2006).
„Bywałam księżniczkami, małymi dziewczynkami, królowymi, wiedźmami, a nawet śmiercią…” - mówi o sobie, dodając: „Lubię grać dla publiczności, która przyszła do teatru po to, żeby coś przeżyć i uczestniczyć w tym wydarzeniu, jakim jest spektakl. Bo publiczność to też partner, jeśli nie interesuje jej to, co się do niej mówi, to nie ma dialogu.”
W 2016 została nagrodzona Złotą Maską lubelskiego oddziału ZASP oraz Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, za rolę Marii Curie-Skłodowskiej w spektaklu „Ja, Maria” w reż. S. Miedziewskiego.
Wraz z mężem Konradem (również aktorem Teatru im. H. Ch. Andersena) prowadzi od 2011 roku studio nagrań VoiceArt. Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika oraz z Polskim Radiem Lublin. Dziecięcej widowni znana jako Spacja z programu "Jedynkowe przedszkole". Czyta reklamy radiowe i telewizyjne, szkolenia e-learningowe, audiobooki (współpracuje m.in. ze StoryBox), zapowiedzi telefoniczne, przewodniki multimedialne oraz IVR-y. Ma na koncie kilkadziesiąt słuchowisk radiowych.
"Żadna szkoła /.../ nie daje tego, co uczucie bycia mamą – mamą podwójną: Niny i Bruno" - wyznaje. Uwielbia gotować; robi wyjątkowe pierogi ruskie i gołąbki. Włada kilkoma językami; do listy dodała również język migowy. Marzyła o przeprowadzce na wieś i w 2020 roku udało się to marzenie zrealizować.
(źródło: materiały własne, teatrandersena.pl, voiceart.pl, lublin.eu, terazteatr.pl)
Brak komentarzy