Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

- Wciąż pozytywnie zaskakuje nas duże zainteresowanie projektem ze strony lektorek i lektorów, jak i samych odbiorców nagranych lektur. Dostajemy zapytania, czy będą kolejne lektury oraz deklaracje wzięcia udziału w nagraniach... a to bardzo motywuje! - powiedział nam Paweł Wódczyński.

"Syzyfowe prace" przeczytali (w kolejności alfabetycznej):

Magdalena Bocianowska
Daria Bogusz
Krzysztof Buratyński
Róża Cieślińska-Dziekiewicz
Paweł Chudzio
Robert Fraś
Magda Gaweł
Agnieszka Grębosz
Mateusz Grydlik
Łukasz Klinke
Małgorzata Lipmann
Aleksandra Lis
Wojciech Masiak
Natalia Mirowska
Alek Pawlikowski
Alan Pavletta
Jakub Śliwiński
Arkadiusz Woźniak
Paweł Zieliński

Niezmiennie polecamy kanał Nasze Czytanie na YouTube. Pełne nagrania lektur szkolnych są tam udostępniane bezpłatnie. "W dzisiejszych czasach czytanie książek, a w szczególności lektur szkolnych należy do najmniej lubianych zajęć młodzieży. /.../ Stawiamy tezę, że jest to wynikiem braku edukacji jak ciekawie czytać.
/.../ Dzięki naszym nagraniom młodzież będzie poznawała pełne wersje dzieł z kanonu lektur, a nie z obowiązku zaspokajała swoją wiedzę za pomocą streszczeń" - zapewniają pomysłodawcy projektu.


Z perspektywy redakcji dodatkowo cieszy nas, że na liście - poza zawodowcami z dłuższym stażem - znajdują się ochotnicy, którzy swego czasu zdecydowali się na umieszczenie wizytówek w naszym dziale Próba mikrofonu (Robert Fraś i Arkadiusz Woźniak). Gratulujemy rozwoju!

A co o projekcie sądzą lektorzy wyrywkowo "wezwani do odpowiedzi"?

- Nasze Czytanie - lektury szkolne" to wspaniała inicjatywa i cieszę się, że jestem jego częścią. Świat przeniósł się do Internetu, a dla młodzieży czytanie książek to często jedynie obowiązek. Tym projektem możemy to zmienić! Zaangażowanie tak dużej grupy lektorów sprawia, że audiobooki stają się wielobarwne i dynamiczne. Mam nadzieję, że ten projekt trafi do niejednego ucha :)

Natalia Mirowska


- Bycie częścią projektu „Nasze Czytanie – lektury szkolne" jest wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie, ale również dla słuchaczy. Obcowanie z klasycznymi lekturami, dziś nie do końca docenianymi i lubianymi, kojarzącymi się wręcz z nieprzyjemnym, szkolnym obowiązkiem - dzięki Fundacji Słowo i Kropka staje się niezobowiązującą i nie kojarzącą się z nudą, arcyciekawą chwilą spędzoną z książkami, które uczniom czytają znani i mniej znani lektorzy i aktorzy. W ten sposób (oby!) trafiamy "przez żołądek do serca" i rozkochamy młodzież w czymś niezwykłym i niepowtarzalnym – w LITERATURZE.

Łukasz Klinke

 

Aby pomóc Fundacji kontynuować projekt Nasze Czytanie - Lektury Szkolne zapraszamy na stronę Patronite. To portal, który pozwala poprzez systematyczną subskrypcję finansowo wspierać wyjątkowe działania twórców i autorów. Każdy może dostosować próg wsparcia do swoich możliwości finansowych. "Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!" - apelują organizatorzy.

Jako patron medialny projektu z pewnością będziemy Wam przybliżać kolejne przedsięwzięcia. Już teraz Fundacja Słowo i Kropka zapowiada dwie lektury; na warsztat trafiły "Quo vadis" Sienkiewicza i - specjalnie na święta - "Opowieść wigilijna" Dickensa.

oprac. PolscyLektorzy.pl

(źródło: Nasze Czytanie - materiały prasowe, archiwa lektorów, materiały własne)

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama