Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Zasada powstawania nagrań z serii Lektury Szkolne jest niezmienna, bo doskonale się sprawdza. Zainteresowani dostają po jednym rozdziale książki, który nagrywają i wysyłają do Fundacji Słowo i Kropka. W ten sposób audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem. Wszystkie nagrania są udostępniane za darmo - trafiają na kanał Nasze Czytanie na YouTube.

W kolejnych projektach udział biorą zarówno zawodowcy, jak i zaawansowani amatorzy. - To była już 9 lektura nagrana w wyborowym, lektorskim kolektywie - dodaje wiceprezes Fundacji Paweł Wódczyński. - Myślę, że udało nam się zbudować wspólnie ciekawą i wartościową akcję, która przyciąga znanych zawodowców, którzy - pamiętajmy - nagrywają pro bono, za co przy każdej okazji bardzo im dziękuję! - dodaje.


Naszą redakcję ogromnie cieszy, że udział w nagraniach coraz liczniej biorą ochotnicy, którzy swego czasu zgłosili się do działu Próba mikrofonu i mają w nim aktywne wizytówki. Trzymamy kciuki za Wasz rozwój!

34 rozdziały "Księcia i żebraka" przeczytało 28 lektorek i lektorów. W kolejności alfabetycznej:

Baranowski Krzysztof
Borejko Michał
Buratyński Krzysztof
Dragon Nicoletta
Fajfer Mikołaj
Fraś Robert
Gąsior Patryk
German Janusz
Gogołkiewicz Maciej
Grycmacher Filip
Juszkiewicz Katarzyna i Jarosław
Kałużna Barbara
Karczmarczyk Błażej
Krawczyk Agata
Kuklewicz Adam
Łukomski Jarosław
Motylski Maciej
Pinkowski Andrzej
Rudzki Piotr
Skrzypek Krzysztof
Świstak Anna
Urlich Jakub
Wojtaszak Leszek
Zadura Janusz
Zalewska Wioleta
Zieliński Paweł
Ziółkowska Katarzyna


A jakie są plany na przyszłość? Dowiedzieliśmy się, że organizatorzy są w trakcie realizacji dziesiątego audiobooka z serii Lektury Szkolne. Powstaje nagranie "Robinsona Cruzoe", a chętni wciąż mogą dołączyć, wysyłając zgłoszenie na: kontakt@fundacjakropka.pl

- Może kiedyś uda nam się dostać dofinansowanie, które pozwoliłoby choć symboliczną kwotą wynagrodzić lektorki i lektorów - rozważa Paweł Wódczyński. Kto wie, może nasz artykuł czyta potencjalny sponsor, mecenas sztuki?

Każdy ma możliwość dostosowania progu wsparcia do swoich możliwości finansowych. Chcesz pomóc Fundacji kontynuować projekt Nasze Czytanie - Lektury Szkolne? Jako patron medialny polecamy stronę Patronite. To portal, który pozwala poprzez systematyczną subskrypcję finansowo wspierać wyjątkowe działania twórców i autorów. "Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!" - apelują organizatorzy.


Oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama