Zdalnie zdolna piętnastka!
Poznańska Fundacja Słowo i Kropka znana jest w lektorskim środowisku jako pomysłodawca i organizator wartościowego projektu Nasze Czytanie. "Przygody Sindbada żeglarza" to już okrągła, piętnasta produkcja audio.
Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!
Poznańska Fundacja Słowo i Kropka znana jest w lektorskim środowisku jako pomysłodawca i organizator wartościowego projektu Nasze Czytanie. "Przygody Sindbada żeglarza" to już okrągła, piętnasta produkcja audio.
- Tak! Razem nagraliśmy aż tyle niesamowitych i jedynych w swoim rodzaju audiobooków, które przeczytały wspaniałe lektorki i lektorzy. To nasz wspólny wkład w dbanie o język polski oraz popularyzowanie czytelnictwa. Bardzo Wam dziękujemy! - podsumowuje wiceprezes Fundacji Paweł Wódczyński.
Przypomnijmy, że projekt Nasze Czytanie ma charakter non profit. Pomysł polega na tym, że zainteresowani dostają po jednym rozdziale książki, który nagrywają zdalnie. W ten sposób audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem. Za to satysfakcja z udziału w ambitnym przedsięwzięciu - gwarantowana.
Od stycznia 2020 roku Fundacja zrealizowała w ten sposób audiobooki: Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Ania z Zielonego Wzgórza, Przygody Tomka Sawyera, Lalka, Król Maciuś Pierwszy, Syzyfowe prace, Opowieść wigilijna, Quo vadis, Robinson Crusoe, Sklepy cynamonowe, Mała księżniczka, O krasnoludkach i sierotce Marysi, W osiemdziesiąt dni dookoła świata oraz słuchowisko Szewcy.
Przygody Sindbada żeglarza to już okrągła, piętnasta produkcja audio, zrealizowana dzięki zdalnej współpracy utalentowanych ochotniczek i ochotników.
Tym razem udział wzięli:
Łukasz Kubiś
Aleksandra Michalak
Maciej Motylski
Aleksandra Pustoła
Robert Fraś
Iga Krzaczyńska
Mikołaj Fajfer
Anka Ryźlak
Michał Ziomek
Pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Nasze Czytanie na YouTube. "Dzięki naszym nagraniom młodzież będzie poznawała pełne wersje dzieł z kanonu lektur, a nie z obowiązku zaspokajała swoją wiedzę za pomocą streszczeń" - zapewniają pomysłodawcy projektu. Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnym nagraniu, napiszcie do Fundacji: kontakt@fundacjakropka.pl.
Jako patron medialny winszujemy zdalnej-zdolnej piętnastki i trzymamy kciuki za pełnoletność - czyli osiemnastkę!
Oprac. Polscylektorzy
Brak komentarzy