Nieprzemijający wzór lektora?
Pod względem sukcesu finansowego - na pewno. Spośród filmów o Donie LaFontaine można wybierać do woli, ale tylko na tym zobaczycie, jak poruszał się od zlecenia do zlecenia własną limuzyną... z szoferem.
Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!
Pod względem sukcesu finansowego - na pewno. Spośród filmów o Donie LaFontaine można wybierać do woli, ale tylko na tym zobaczycie, jak poruszał się od zlecenia do zlecenia własną limuzyną... z szoferem.
Tytuł: Film 96 - Don LaFontaine
Autor: Tom Brook (opublikował VHS Video Vault)
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=6Bne_mY0-F4
Data publikacji: 07.03.2015
Nazywano go „Królem Trailerów Filmowych”, „Głosem”, „Grzmiącym Gardłem” lub „Głosem Boga”. O ile ostatnie określenie może wydać się komuś przesadzone, to pewne, że taki głos jest darem od Boga. Pytanie, co się z takim darem zrobi. Don LaFontaine, znany też jako That Announcer Guy (ur. 26 sierpnia 1940 w Duluth, zm. 1 września 2008 w Los Angeles) daru nie zmarnował. Podłożył głos do tysięcy zwiastunów filmowych, reklam telewizyjnych i zwiastunów gier komputerowych. I wręcz dodawał każdej produkcji prestiżu.
Czy LaFontaine do dziś jest wzorem lektora? Pokusiliśmy się o sprawdzenie i... przegląd opinii w naszej bazie SYLWETKI LEKTORÓW nie pozostawia wątpliwości. LaFontaine to najczęściej wymieniane nazwisko. Przykłady? Ależ proszę uprzejmie!
Marcin Ciborski: "Nieodżałowany Don LaFontaine to według niego ideał i wzór lektora". Michał Hącia: "Ulubionym mikrofonem Michała jest Manley Reference Cardioid, a wzorem lektora Don LaFontaine". Marcin Kieca: "Jego idole to: Tomasz Knapik, Tadeusz Sznuk i Don LaFontaine". Daniel Pachelski: "Wzorem jest/był dla mnie na pewno w jakimś sensie Don LaFontaine, ale trudno porównywać te grupy językowe". Łukasz Wachowiak: "Pytany o wzór lektora, wymienia szybko i zdecydowanie dwa nazwiska: Jan Suzin i Don LaFontaine".
A materiał wybraliśmy spośród innych także dla - utrwalonego w nim - wyjątkowego klimatu lat 90-tych. Powróćmy do czasów, gdy telefon komórkowy był wielkości cegły...
Brak komentarzy